Barnabas İncili - Hz. Muhammed'in Müjdelendiği Yasak İncil

Yazar
Kolektif
Editör
Füsun Dikmen
Yayınevi
Tutku Yayınevi
Dil
Türkçe
Sayfa s.
294

İsa dedi ki:

"Fakat benim tesellim, hakkımdaki her batıl düşünceyi yok edecek ve dini tüm dünyaya yayılıp kontrolüne alacak olan Elçi'nin gelmesindedir. Çünkü böyle vaad etmiştir Allah. İbrahim'e ve bana teselli veren, onun dininin sona ermeyecek ve tarafından el değ-meden korunacak olmasıdır."

Kâhin karşılık verdi: "Allah'ın elçisi geldikten sonra daha başka peygamberler gelecek mi?"

İsa cevap verdi: "Ondan sonra Allah tarafından gönderilen gerçek peygamberler gelmeyecek ama pek çok yalancı peygamber gelecek ki ben buna üzülüyorum. Çünkü Şeytan, Allah'ın adaletli hükmüyle onları yerlerinden kaldıracak da, kendilerini, benim kitabımı bahane edinip gizleyecekler."

Kâhin dedi ki: "Mesihe ne ad verilecek ve hangi işaretler onun gelişini ortaya koyacaktır?"

İsa cevap verdi: "Mesihin adı hayranlık uyandırır. Çünkü Allah ruhunu yaratıp da, göksel bir nur içine koyduğu zaman ona bu adı kendisi vermiştir. Allah; 'Bekle Muhammed; çünkü senin uğruna cenneti, dünyayı ve yığınlarca yaratığı yaratacağım. İçlerinden seni elçi yapacağım, öyle ki, kim seni kutsarsa kutsanacak, kim seni lanetlerse lanetlenecektir. Seni dünyaya göndereceğim zaman kurtuluş elçim olarak göndereceğim. Senin sözün gerçek olacak. O kadar ki, gök ve yer düşecek. Fakat senin dinin düşmeyecek. Muhammed O'nun kutlu adıdır,' der.
(Arka Kapak)


Kitaba sahip olanları ve isteyenleri sadece UKitap üyeleri görebilir.