Karanlık Ateş

Yazar
Karen Marie Moning
Çeviri
Aylin Kalav
Editör
Nihal Kuşhan
Yayınevi
Epsilon Yayınları
Dil
Türkçe
Sayfa s.
287

Karanlıktan korkar mısınız?

Yaşam felsefem oldukça basit... Kimsenin beni öldürmeye çalışmadığı gün, benim kitabıma göre iyi bir gündür....

Güzel, akıllı ve normal biri olmak, görünürün ötesindeki gerçeği ortaya çıkarmaya yeter mi bilinmez ama MacKayla bu özelliklere sahip bir kadın olarak "gerçekler" için çaba sarf edecektir.
Tek amacı, diğer tüm normal insanlar gibi mutlu ve sade bir hayatı varken kardeşinin öldürülmesi ile mantıklı bir açıklama getiremediği tuhaflıklara son vermektir.
Anne ve babasına olan sadakatini çiğneyerek kardeşinin katilinin peşine düşen Mac, İrlanda'ya gider. Çıktığı yolculuk, onu hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı, iyi ile kötünün aynı derecede tehlike yarattığı karanlık bir dünyaya sürükler. Kısa süre içerisinde ise daha da büyük bir meydan okumayla karşı karşıya kalır: Sahip olduğundan haberdar bile olmadığı gücünü insanlık âleminin ötesindeki, tehlikeli Fae âlemini görebilme yeteneği kullanmayı öğrenir ve istenilenden çok daha uzun bir süre hayatta kalmayı başarır.
Attığı her adımda, geçmişini bilmediği ve Mac'in hayal ettiği gelecekle alay eden bir erkek olan karanlık ve gizemli Jericho Barrons tarafından gölge gibi izlenmektedir...

"Tehlike, tutku ve Kelt mitolojisinin baştan çıkarıcı bir karışımı."
-Chicago Tribune-
(Tantım Bülteninden)


Kitaba sahip olanları ve isteyenleri sadece UKitap üyeleri görebilir.