Nana

Orjinal adı
Nana
Yazar
Emile Zola
Yayınevi
Kumsaati Yayınları
Dil
Türkçe
Sayfa s.
472

Nana:
-Canım, böyle olacağı belliydi zaten! Onları ayaklarınla getirdin!.. Ne yapayım. Zorla değil ya tahammül edemiyorum, dedi ve Onun özründen anlamak istiyormuş gibi ayağını uzattı. Bunun üzerine uyumak istediği için son derece sinirlenmiş olanMoreNana:-Canım, böyle olacağı belliydi zaten! Onları ayaklarınla getirdin!.. Ne yapayım. Zorla değil ya tahammül edemiyorum, dedi ve Onun özründen anlamak istiyormuş gibi ayağını uzattı. Bunun üzerine uyumak istediği için son derece sinirlenmiş olan Fontan, ona var kuvvetiyle bir tokat attı.

Tokat o kadar kuvvetle indi ki, Nana kendini yerde buldu. Sersemlemişti.Bir çocuğunkini andıran derin bir inilti ile sadece--Oh!

diyebildi.Fontan, kımıldayacak olursa, ikinci bir tokat daha vuracağını söyleyerek onu tehdit etti. Sonra mumu söndürdü, sırt üstü yattı ve derhal horlamaya başladı. Nana ise yüzünü yastığa gömüp hıçkırarak ağlıyordu. İnsanların kaba kuvvetine güvenmesi alçaklıktı. Fontanın müthiş bir hal almış olan çehresi onu gerçekten korkutuyordu.

Yediği tokatın etkisinden kurtulup yavaş yavaş kendine gelmeye başlamıştı.Şimdi Fontana hürmet ediyor ve yatakta ona geniş bir yer ayırmak için sokak tarafındaki duvara sokuluyordu. Yanağı ateş gibi yanarak, gözleri de yaşla dolu, dermansızlık içinde pasta ve çörek kırıntılarını hissetmeyerek uyumaya başladı...


Kitaba sahip olanları ve isteyenleri sadece UKitap üyeleri görebilir.