Olumlu İlişkilerin Gücü

Orjinal adı
Whale Done!
Yazar
Ken Blanchard
Çeviri
Fatma Can Akbaş
Yayınevi
Kariyer Yayınları
Dil
Türkçe
Sayfa s.
131

"Bir Dakikalık Yönetici" isimli kitabıyla milyonlarca okuyucuya ulaşan Ken Blanchard, "Olumlu İlişkilerin Gücü" isimli eseriyle de aynı başarıyı yakalıyor. Pozitif ve güven verici teknikler kullanarak, işyeri ve evdeki verimliliğin nasıl artırılabileceğini örneklemeli olarak sunan kitap, yerleşmiş kurallar karşısında, insanın kendi içsel değerlerini ön plana çıkarıyor.

"Önce tüm kuralları yık ve kendi gücünü keşfet" sloganıyla yola çıkan yazar, kişisel gelişim alanına girmeye başlayan "pozitif psikoloji"yi de tanımlamaya çalışıyor.

"Olumlu İlişkilerin Gücü" bir yöneticinin işyerindeki başarısının sihirli formüllerini verirken, başarılı bir eş olarak evde nasıl verimli olunabileceğini de anlatıyor. Sosyal hayattaki rolü ne olursa olsun, bireyin kendi yanlışlarının farkına varması ve kendine olan güvenini yeniden kazanabilmesi için bu hataları en aza indirmesinin yollarını da sunan kitap, istenmeyen davranış ve tutumların nasıl izole edilebileceğini de başarılı bir teknik ve yöntemle işliyor.
Tamamen farklı ve çok daha etkili bir yönetici veya başarılı bir aile reisi olmanın yollarını öğrenmek "Olumlu İlişkilerin Gücü"nden geçiyor.
(Arka Kapak)


Kitaba sahip olanları ve isteyenleri sadece UKitap üyeleri görebilir.