Red Sonja Kılıçlı Dişi Şeytan - 2

Yazar
Michael Avon Oeming
Çeviri
Cenk Könül
Yayınevi
Marmara Çizgi
Dil
Türkçe
Sayfa s.
142

"Şunu bilin ki prensim, Kimmeryalı'nın Hyboria Krallığını kasıp kavurduğu günlerde... Onunkine karşı koyabilen çok az sayıda kılıçtan biri, Hyrkanialı kadın savaşçı Red Sonja'nınkiydi. Kraliçe olmayı kabul etmek yerine kralı öldürmeyi tercih ettiği için yurdunu terketmek zorunda kaldı. Batıya, Turania bozkırlarına ve karanlık efsanelerin kucağına doğru sürdü atını."
-Nemedia Günlükleri-

Red Sonja, Hyrkania civarlarına döndüğünde, ona kendi küçüklüğünü anımsatan genç bir kızla karşılaşıyor. İkili, yolculukları esnasında bir grup hayduta savaş açtığında, "Dişi Şeytan"ımız ve genç kız, bu acımasız dünyada hayatta kalabilmenin ne denli zor olduğunu ilk elden öğreniyor. Yolculuğu esnasında, gizemli avcı, kendisini olabilecek en şok edici biçimde Sonja'ya tanıtıyor ve çağın en büyük kötüsünün geri dönüşü için gerekli tüm yollar açılıyor.

Dynamiye Entertainmen'in bu yepyeni Red Sonja serisinin ikinci cildi #8-12 numaralı fasiküllerden oluşuyor. İçerisinde hem "Ok Ustası" hikayesinin tamamını hem de "Kulan Gath'ın Dönüşü" adlı hikayenin giriş bölümünü barındırıyor. Her iki hikayede de, dişi şeytan Red Sonja'nın dünyasında kökten değişikliklere sebep olan, daha karanlık ve değişmekte olan bir dünyaya tanıklık ediyoruz. Michael Avon Oeming'in yazdığı, Mel Rubi, Lee Moder, Pablo Marcos ve Stephen Sadowski'nin resmettiği bu ciltte ayrıca çizgi roman dünyasının en iyi çizerleri tarafından hazırlanmış kapakları da bulacaksınız.
(Arka Kapak)


Kitaba sahip olanları ve isteyenleri sadece UKitap üyeleri görebilir.