Soy Sendromu

Yazar
Anne Ancelin Schützenberger
Çeviri
İnci Doğaner
Editör
Hakan Balpetek
Yayınevi
Duvar Kitabevi
Dil
Türkçe
Sayfa s.
263

Anne Ancelin Schützenberger Soy Sendromu'nda, bizim, sadece kuşak zinciri aracılığıyla, aslında atalarımız tarafından yaşanan sarsıntı (travma) ve olaylarla, nasıl bu zamanda ziyaret edildiğimizi, bu konuda nasıl da seçim şansımız olmadığını gösteriyor.

Kitaptaki etkileyici olgu örnekleri, genososyogramlar danışanların, mantıksız korkularını, psikolojik ve hatta fiziksel rahatsızlıklarını, kendi yaşamları ile onları dünyaya getirenlerin yaşamları arasındaki koşutlukları keşfederek ve anlayarak nasıl aştıklarını gösteriyor. Yazılı olmayan bir kanunla atalarımızın yaşamlarını yeniden yaşamamıza yol açan görülmez (gizli) sadakat ve bağlılık kuramı, kuşakaşan terapi ile ilgili araştırmaların ışığında tartışılıyor. İnsanın köklerini anlama ve bilme isteği özgürleştirici ve geliştiricidir. Bunun bilimsel araç ve yöntemlerle yapılması ırkçılığın yükseldiği bir dünyada önem kazanıyor.

İlk kez Fransa'da yayınlanan ve eşsiz tarzdaki bir klinik çalışmaya, büyüleyici bir içgörü getiren bu kitap -Fransızca'sı Aïe, mes aïeux! (Aman, ailem)- İngiltere, Almanya, Kanada ve Amerikada yayınlandığında en çok satanlar listesinde yeralmıştır. Bu kitap.Yurtdışında yayınlandığı her ülkede 300.000 baskı adedine ulaşmıştır.
(Tanıtım Bülteninden)


Kitaba sahip olanları ve isteyenleri sadece UKitap üyeleri görebilir.