Yaşayan Tarih

Yazar
Hillary Rodham Clinton
Çeviri
Rasim Baykaldı
Editör
Feryal Halatçı
Yayınevi
Arkadaş Yayınları
Dil
Türkçe
Sayfa s.
588

Tüm dünyada milyonlarca insan Hillary Rodham Clinton adını bilir. Ama onun olağanüstü yaşam yolculuğunun öyküsünü çok yakınları dışında henüz kimse duymadı. Şimdi kendisi 1950'lerde Amerika'nın orta sınıf bir banliyösünde büyümesini ve Goldwater Kızı'ndan eylemci bir öğrenci ve tartışmalı bir First Lady'ye dönüşümünü içten, nükteli ve tutkulu bir dille anlatıyor.

Ülke yasalarının oluşturulmasında büyük bir rol oynayan ilk First Lady olan Hillary Rodham Clinton, sağlık konusunda öncülük etmek, ekonomik ve eğitimsel olanakları geliştirmek, çocuk ve ailelerin gereksinimlerini tanıtmak için yorulmadan tüm ülkeyi gezdi; kadın hakları, insan hakları ve demokrasi adına tüm dünyayı dolaştı. First Lady konumunu yeniden tanımladı. Yaşayan Tarih, çağımızın en dikkate değer kadınlarından birinin özünü ve onun kendini tanımladığı, kendi sesini bulduğu olağanüstü süreci yakalayan bir kitaptır.

Yaşayan Tarih, Hillary Rodham Clinton'ın çocukluğuyla başlayıp Beyaz Saray yıllarındaki yaşamını açıkça anlatan bir anı kitabıdır. İlgiyle okuyacağınıza inanıyoruz.

Arkadaş Yayınevi, yayımlandığı ülkelerde En Çok Satanlar listesine giren Yaşayan Tarih'i sizlerle buluşturuyor.
(Arka Kapak)


Kitaba sahip olanları ve isteyenleri sadece UKitap üyeleri görebilir.