Berserk 1

Yazar
Kentaro Miura
Yayınevi
Gerekli Şeyler Yayıncılık
Dil
Türkçe
Sayfa s.
224

Berserk, ünlü mangaka Kentaro Miura tarafından çizilen karanlık bir fantezi manga serisidir. 30 milyonun üzerinde satış elde eden Berserk bu rekorla şimdiye kadar yayınlanan en başarılı seinen manga serisi olmuştur.

Berserk'in zaman ve mekanı, ortaçağ Avrupa'sından esinlenilerek oluşturulmuştur. Hikaye, öksüz, paralı asker Guts'ın hayatı ve "Şahin Takımı" adlı paralı asker grubunun lideri Griffith ile olan ilişkisi etrafında döner. Hem animede hem de mangada dikkate değer bir şiddet söz konusudur.

1990'da yayınlanmaya başlayan Berserk, günümüzde halen yaratıcısı tarafından yeni bölümlerle yayınlanmaya devam etmektedir.

Onun adı Guts, Kara Kılıç Ustası, sadece fısıltılarla adı telaffuz edilen, korkulan bir savaşçı. Devasa bir kılıcı, demir bir eli, sayısız savaş ve işkencenin yaralarını taşıyan adam. Bedeni, karanlığın güçlerini Ona çeken ve onlar için fedakarlık yapmaya mahkum olduğu, asla silinmeyecek ve kutsal olmayan bir damgayla işaretlenmiş. Fakat Guts, öylece oturup kaderinin gerçekleşmesini beklemeyecek; lanetin saflarında kıpkırmızıya boyanan bir katliama yol açacak ve diğer herkes Ona kafa tutacak kadar ahmak! Ona eşlik eden Puck adındaki Elf'le -aslında eşlik etmek de denmez ona; daha çok can sıkan- birlikte, karanlık, kanla lekelenmiş bir yolu takip ederler. Bu yolun sonunda yalnızca ölüm... ya da intikam var.

Kentaro Miura tarafından yaratılan Berserk, aşırıya kaçan, şiddetli, korkutucu, acımasızca komik ve uluslararası popüler anime serilerinin kaynağı olan bir manga!

Hassas ve alıngan okuyucular için değil, Berserk ayrı bir dünya!


Kitaba sahip olanları ve isteyenleri sadece UKitap üyeleri görebilir.