Yazar olmak ister misiniz?

Ukitap'ın yeni kurulacak olan edebiyat ve kültür dergisi için sizin yazdığınız öykü, şiir, film, kitap, dizi ve tablo incelemelerinizi info@ukitap.com mail adresine gönderebilirsiniz.

UKitap.com Üyelik Sözleşmesi

www.ukitap.com'a üye olan herkes bu sözleşmeyi okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır.

Taraflar
Bu sözleşme, www.ukitap.com ile www.ukitap.com'a üye olan kişi arasında düzenlenmiş, elektronik ortamda üye tarafından onaylanması anında akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlülüğe girmiştir.

Tanımlar
UKitap: www.ukitap.com
üye: www.ukitap.com'da yer alan üyelik formu doldurmuş, "Üyelik Sözleşmesi'ni okudum. Orada yazılanları aynen kabul ediyorum." ifadesinin başındaki kutuyu işaretlemiş ve Gönder butonuna basarak üye olma sürecini tamamlamış kişi.

 1. UKitap üyelik sözleşmesinin uygulanmasından doğan her türlü anlaşmazlıkta İzmir Mahkemeleri yetkilidir.
 2. UKitap'a üye olmak ve hizmetlerinden faydalanmak için Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde ikamet ediyor olmak zorunludur.
 3. UKitap'a üye olabilmek için reşit olmak, sözleşme hükümleri uyarınca üyeliği daha önceden iptal edilmemiş olmak ve üye rumuzu olarak kendisine ait olmayan ticari bir ünvan seçmemiş olmak gerekmektedir.
 4. Üyeler, UKitap'a ekledikleri bilgilerin ve içeriklerin doğru, hukuka ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun ve halka açık olduğunu kabul ve taahhüt etmektedirler. Üye aksi durumda oluşabilecek her türlü zararı karşılamayı kabul etmektedir.
 5. Üyelerin, UKitap tarafından sunulan hizmetlerden yararlanabilmek amacıyla kullandıkları sisteme erişim araçlarının (eposta, parola v.b) güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması, kullanılması durumlarıyla ilgili hususlar tamamen üyelerin sorumluluğundadır.
 6. Üye, UKitap üyeliğini kısmen veya tamamen herhangi bir üçüncü kişiye devredemez; üyelik üyenin kendisinden başka kişilerin kullanımına açılamaz. Bir kişi birden fazla hesap açamaz.
 7. UKitap, sunduğu içeriğin doğruluğu, verdiği hizmetlerin devamlılığı ve kalitesi konusunda hiçbir garanti vermez.
 8. Üyelerin, kendi aralarında ukitap aracılığıyla yaptıkları özel mesajlaşmalar da dahil olmak üzere sitelerde yaptıkları her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir. Üye, UKitap içindeki iletişiminde nezaket kurallarına aykırı ifadeler kullanmayacağını kabul ve taahhüt eder.
 9. Üye, UKitap'ta takasa veya satışa sunduğu kitap vb.'nin yasalara uygun (orijinal) olduğunu kabul eder.
 10. Üye, UKitap üzerinden tanıştığı kişilerle ilgili olarak uğrayabileceği her türlü zarardan kendisinin sorumlu olduğunu kabul eder.
 11. Üye, UKitap'da bulunabilecek her türlü hata, açık ve eksikliği UKitap yöneticilerine bildireceğini, bu bilgiyi başka amaçlar için kullanmayacağını kabul eder.
 12. UKitap neden göstermeksizin sunduğu hizmetlerde, hizmetlerin işleyiş şekillerinde, bu kullanım sözleşmesinde ve bunlarla sınırlı olmamak üzere her konuda değişiklikler, kısıtlamalar ve iptaller yapabilir.
 13. Satıcı üyeliği almayan üyeler özel mesajla olsa dahi diğer üyelere kitaplarını satmayı teklif edemezler. Kitap satan üyeler teklif usulü (fiyat belirlemeden) satış/listeleme yapamazlar.
 14. Üye sayfa altında bağlantısı verilen genel gizlilik politikasını, Bilgilerinizin Gizliliği konusunda yer alan bilgileri okuyup anlamış ve kabul etmiştir.
 15. Üye, yukarıdaki yer alan maddelere aykırı hareket ederek uğrayabileceği her türlü zarar sebebiyle UKitap'tan tazminat talep edilemeyeceğini kabul eder.