Bu Şarkı Hayatını Kurtaracak

Yazar
Leila Sales
Yayınevi
Yabancı Yayınları
Dil
Türkçe
Sayfa s.
312

-Yalsa En İyi Gençlik Edebiyatı Romanı
-Buzzfeed Yılın En İyi Gençlik Edebiyatı Romanı
-Ccbc Şeçkisi

Elise Dembowski için zorlu işler korkutucu değildi. Aslına bakarsanız zorlu işleri tercih ediyordu. Hayatı boyunca büyük işler, tüm enerjisinin gerektiği projeler üstlenmişti. On beş yaşına geldiğinde hayatının en önemli, en büyük projesine atılmıştı: Havalı olacaktı. Ama ne yazık ki başarısız olmuştu. Feci halde. Ve etrafındaki her şey hızla paramparça oluyordu.

Artık Elise'in sosyal hayatı eskisinden de berbat durumdaydı, tabii bu mümkündüyse. Ve bir gece sokaklarda başı boş dolanırken bir gece kulübüne rastladığında, varlığından haberdar bile olmadığı bir dünyanın kapılarını aralamıştı. Âdeta bir gecede her şey değişmiş ve okulun ezik lise ikinci sınıf öğrencisi en popüler DJ'e dönüşmüştü. Elise nihayet her zaman istediği şeylere sahipti: Arkadaşlar, popülerlik ve hatta belki aşk… Ta ki gerçek hayat tüm bunları elinden almaya kalkana kadar.

Şaşırtıcı derecede keyifli ve farklı bir anlatıma sahip Leila Sales'tan kişilik, ilişkiler ve müziğin birleştirici gücü hakkında hayat dolu bir roman.

"Tüm uyumsuzlar için umut dolu bir roman."
-Kirkus Reviews, Starred Review-

"Sales'in romanı tek kelimeyle mükemmel."
-MTV.com-

"Elise'in kendi ağzından anlattığı bu hikâyeyle yetişkin okurlar büyülenecek ve duygulanacak... Genç okurlar, Elise ile duygusal olarak bir bağ kuracaklar."
-Booklist, Starred Review-

"Heyecanlı ve karşı konulmaz. Bu kitap bir şarkı olsaydı yüksek sesle tekrar tekrar dinlerdim.."
-Sarah Mlynowski, Tam Ayağıma Göre romanının yazarı-
(Tanıtım Bülteninden)


Kitaba sahip olanları ve isteyenleri sadece UKitap üyeleri görebilir.