Büyücü Varis

Yazar
Cinda Williams Chima
Yayınevi
Pegasus
Dil
Türkçe
Sayfa s.
400

On altı yaşındaki Seph McCauley son üç yılını seçkin özel okullardan atılarak geçirmiştir. Sorun davranışlarında değil, talihsizliklerin peşini bırakmamasındadır. Seph bir büyücüdür, eğitimsizdir ve güçleri kontrolden çıkmaya başlamıştır. Üstelik başına bela sihirli kazalar artarken bir de ebeveynlerinin ölümü hakkında bildiği her şeyin yalan olduğunu öğrenir; güvendiği insanlar ona hayatı boyunca yalan söylemiştir.

Sonunda Havens adlı, ücra bir liseye gönderilen Seph, burada güvenebileceği ve sihir becerilerini geliştirebilecek insanlarla karşılaştığını düşünse de çok geçmeden eğitimin ağır bir bedeli olduğunu ve etrafındaki herkesin sır sakladığını öğrenir. Canlı çıkacağı belirsiz bir savaşın ortasına düştüğünde nereye sığınacaktır?


“İyi ve kötünün destansı karşılaşması.”
-School Library Journal-


“Chima sihir ve sıradanlığın çarpışmasını edebi bir dehayla hayata geçiriyor.”
-Children's Literature-


“Savaşçı Vâris'in takipçileri serinin bu muhteşem ikinci kitabına bayılacak. Chima kalemini sihirli değnek gibi kullanıp inanılmaz zenginlikte bir ağ örmüş.”
-VOYA-


“Bu devam romanında ilk kitaptaki olaylar daha da heyecanlı bir hal alarak sonunu merak eden hayranları sabırsızlandırıyor.”
-Kirkus Reviews-

(Tanıtım Bülteninden)


Kitaba sahip olanları ve isteyenleri sadece UKitap üyeleri görebilir.