UKİTAP YENİLENİYOR

Değerli fikirlerinizi , önerilerinizi bekliyoruz. Tıkla ve paylaş

Dünden Bugüne Türklerde Dil ve Din Kur'an'ı Doğru Anlamak

Yazar
Cengiz Özakıncı
Yayınevi
Otopsi Yayınları
Dil
Türkçe
Sayfa s.
608

Türkan Saylan: "Bu kitapda Dil Devrimi'ne karşı çıkanların aymazlığının hatta hainliğinin ayırdına varıyor, dilinize bir başka yüreklilikle sarılmak, onu eskisinden fazla esirgemek, sözcüklerine özen göstermek sorumlluğunu pekiştiriyorsunuz. Cengiz Özakıncı'nın bu ilginç araştırması, kafası karışık, soruları yaynıtlanmamış tüm arayişiçindeki insanlarımıza çok iyi ipuçları ve çözüm önerileri vermekte: bu yapıtın, geçmişimizi ve bu günümüzü kavramada hepimize, özelikle de gençlerimize iyi bir uyarı ve yol gösterici olacağı kanısındayım." (Cumhuriyet Kitap, sayı 290)

Metin Erksan: "Cengiz Özakıncı'nın "Dünden Bugüne Türklerde Dil ve Din" kitabı, müthiş, olağanüstü, vazgeçilmez, zorunlu, kesin bir başucu kitabıdır. Ülkenin, ulusun, devletin, cumhuriyetin, laikliğin, Türklüğün, Atatürk'ün, aklın, bilimsel bilginin, bilimsel düşüncenin, cahil, gafil, karayobaz, karaaydın düşmanlarının yerden mantar biter gibi çoğaldığı ve Türk toplumunu zehirlediği bu zamanda Özakıncı'nın kitabı bir panzehir gibi algılanacaktır."
(19 Kasım 1994, Cumhuriyet)

Yusuf Çotuksöken: "Dünden Bugüne Türklerde Dil ve Din yılın en ilginç kitabı. Bir kez okudum; şimdi ikinci kez okuyorum. Tüm aydınlarımızın da okumasını öneririm."
(Gösteri, Ocak 1995)

Elinizdeki kitap İ.Ü. İletişim Fakültesince kaynak kitap, M.Ü. Türkçe Bölümünde yardımcı kitap, ÇYDD üyelerine yararlı kitap olarak önerilmiştir.
(Arka Kapak)


Kitaba sahip olanları ve isteyenleri sadece UKitap üyeleri görebilir.