Gökyüzüne Tutunurken

Yazar
Cordelia Jensen
Çeviri
Pınar Polat
Yayınevi
Yabancı
Dil
Türkçe
Sayfa s.
352

Mira babasını, annesini aldatırken yakaladığında lise sona yeni başlamıştı. Mira’nın dünyası ve ailesi hakkında bildiğini sandığı her şey ânında yerle bir olmuştu.  Ailesini bir arada tutan bu yalanlar, aldatmalar ve sırlarla başa çıkabilmek için Mira farkında olmadan kendisini kız kardeşinden ve en yakın arkadaşlarından uzaklaştırmaya başlamıştı. Fakat babasının tek sırrı, Mira’nın annesini aldatmış olması değildi. Mira ailesinin dokusunu oluşturan ufak ilmikleri anlamaya çalışırken, kendi çalkantılı benliğini yeniden yaratırken ve  hâlâ daha zamanı varken babasıyla tekrar barışması gerekecekti.
 
“Eşsiz serbest ölçü şiirler… aydınlatıcı ve derinden yazılmış.”
-Booklist Starred Review-
 
“Sarah Dessen’ın eserlerini sevenler bu kitaptan da zevk alacaktır. Ayrıca çoğu lise kütüphanesi için de değerli bir katkısı olur.”
-VOYA- 
 
“Jensen’in şiirleri ve okurda canlandırdığı sahneler, genç birisinin kişiliğinin oturmasını büyük bir empatiyle sergiliyor. Günümüz aile sorunlarını bir gencin gözlerinden çarpıcı bir şekilde aktarıyor.”
-Kirkus Reviews-
 
“Kolayca anlaşılır, uzayla ilgili metaforlar serpiştirilmiş bu serbest ölçüyle yazılmış hikâye, içten, dokunaklı ve duygusal.”
-Horn Book-
 
“Kelimeler kifayetsiz kalıyor. Gökyüzüne Tutunurken, kanatlı bir kitap.”
-BECKY ALBERTALLI, National Book Award finalisti Simon vs. the Homo Sapiens Agenda’nın yazarı-
 
“Fevkalade bir şiir tarzıyla yazılan bu hikâyede Jensen, affetmek ve sevgiyle başa çıkan bir ailenin acı gerçeklerini ve duygularını çok güzel yakalamış. Bu kitap yüreğinizi sızlatacak, kalbinizi kıracak ve parçalarını sonra tekrar birleştirecek.”
-AN NA, Printz Award kazananı ve National Book Award finalisti A Step From Heaven’ın yazarı-
 
(Tanıtım Bülteninden)
 
 


Kitaba sahip olanları ve isteyenleri sadece UKitap üyeleri görebilir.