İnternet Bir Oyun Bahçesidir

Yazar
David Thorne
Çeviri
Koray Özbudak
Yayınevi
Resif Kitap
Dil
Türkçe
Sayfa s.
288

Kimden: David Thorne
Tarih: Çarşamba 8 Ekim 2008 12:37
Kime: Jane Gilles
Konu: Ynt: Gecikmiş ödeme

Sevgili Jane,
Maalesef hiç param yok. O yüzden şöyle bir örümcek çizdim, para yerine sana onu yolluyorum. Bu çizime 233,95 $ değer biçtim; böylece meselenin hallolduğunu ve borcumun kapandığını düşünüyorum.

Sevgiler, David
(Arka Kapak)

Birikmiş borcunu çizdiği bir örümcekle ödemeye çalıştığı olayda ya da "Lütfen Benim İçin Bir Logo Yap, Pasta Grafik de Olsun. Hem de Bedava Olsun!" diye bilinen, kişisel iletilerle milyonlarca insanın gelen kutusuna düşmüş ve tüm zamanların en çok yayılmış e-posta yazışmasında veya basında birçok yerde haber olmuş müthiş popüler "Kayıp Kedi Missy" vakasında dehasını ve sınır tanımaz muzipliğini dünyaya sergileyen, hakkındaki Wikipedia makalesinde mesleği grafik tasarımcı ve "internet kişiliği" olarak geçen David Thorne'un en komik, en çılgın yazışmaları bu kitapta!

David Thorne kısa sürede kendisini internetin en önde giden baş belası olarak kabul ettirdi. 2008 yılında gecikmiş bir faturayı çizdiği bir örümcekle ödemeye kalkışmasının uluslararası basında ve sosyal ağlarda haber olmasının ardından milyonlarca insan Thorne'un habersiz kurbanlarıyla olan şamatalı muhabbetini basındaki haberlerden, internetten ve gelen kutularına düşen iletilmiş e-postalardan takip etti. Thorne'un milyonlarca kişinin takip ettiği 27bslash6.com sitesindeki en yeni materyaller dahil, en eğlenceli yazışma ve makalelerini topladığı İnternet Bir Oyun Bahçesidir adlı ilk kitabında hepimizin günlük hayatından matrak bir şeyler bulacaksınız. Durmaksızın kahkaha atacak ve evet, gülmekten ağlayacaksınız. Ta ki Thorne'un bir sonraki çılgınlığı başlayana kadar.

"David Thorne yazdığı İnternet Bir Oyun Bahçesidir son yıllarda okuduğum en komik kitap. Sıklıkla okumaya ara vermek zorunda kaldım çünkü aralıksız attığım kahkahalardan nefes alamaz hale geldim. Durmadan arkadaşlarımı telefonla arayıp onlara yüksek sesle kitaptan bölümler okudum. Aynı anda kartograf, psikolog, sosyopat olan Thorne arkadaşlarının ve tanımadığı insanlarının egolarında onlarla dalga geçerek delikler açıyor. Ufak bir zorlamasıyla en sıradan olaylar patlayarak en çılgın ve zalimce komik diyaloglara dönüşüyor. Thorne'un keskin mizah anlayışını sergileyen sayıklamalarının satır aralarında çocuksu dehasını görebilirsiniz. Zaten eğer yazarın kayıtsız cesaretini kahkahalarla alkışlamadan Kayıp Kedi Missy'nin sonuna kadar gelirseniz, bu delice eğlenceli kitabın anlatmak istediği şeyi kaçırmışsınız demektir. Hınzır, soluksuzca okunacak, matrak ve kesinlikle bulaşıcı, İnternet Bir Oyun Bahçesidir'i hiç düşünmeden satın alın ve hemen okumaya başlayın."
-Geoffrey B. Jennings-, Publisher Weekly

"Genelde deha ile delilik arasında ince ve keskin bir çizgi vardır ama David Thorne'da bu çizgi epey bulanık. Hayatımda okuduğum en zeki ve komik yazılar."
-Terrance Fielding-, Wired Magazine

"O kadar sert ve kontrolsüz kahkahalar attım ki bir süre sonra zorlukla nefes alıyordum. Bu kitabı bir toplu taşıma aracında okumak iyi fikir değilmiş!"
-Matthew Moore-, The Telegraph

"David Thorne'un mizah anlayışı çok keskin ve ince, aynen bir neşter gibi. İnanılmaz komik ve dâhiyane."
-Dave Masters-, The Sun

"Karnıma sancılar saplanana kadar güldüm. Gerçeküstü ve delice komik."
-Mark Reynolds-, The Tribune

"Eğer internetin bir kalbi olsaydı, David Thorne onun mitral kapağı olurdu."
-Mil Millington-, Yazar
(Tanıtım Bülteninden)


Kitaba sahip olanları ve isteyenleri sadece UKitap üyeleri görebilir.