Karanlığın Kuşatması Drizzt Do'urden'in Maceraları 3.Kitap

Yazar
R. A. Salvatore
Çeviri
Ali Seval
Yayınevi
Arka Bahçe Yayıncılık
Dil
Türkçe
Sayfa s.
300

"Drowların geleceği varsa göreceği de var!" İşte böyle diyor Mithril Salonu Kralı Bruenor Battle-hammer, drowların saldıracağını haber aldığında. Bir koşuşturmaca sarıyor cüce madenlerini. Tüneller kapanıyor, savunma planları yapılıyor, zırhlar dövülüyor, silahlar bileniyor ve herkes savaşa hazırlanıyor. Drowlar geliyor. Diyarların en korkulu, en şeytani ve en acımasız ırkı; karanlığın ölümcül temsilcileri; Karanlıkaltı'nın hünerli efendileri. Kara elfler şimdi yüzey dünyasında da hakimiyet kurmaya niyetliler ve koca bir ordu toplayıp yürüyüşe geçiyorlar. Mithril Salonu'nu fethetmek için.

Aynı zamanda, tanrılar arasında çıkan çekişmeler sonucunda zorlu bir süreç başlıyor. Büyüler bozuluyor, avatarlar dünyada dolaşıyor ve bir karmaşa sarıyor Diyarları.

Mithril Salonu için yapılacak savaş çetin, kanlı ve uzun olacak. Drowlar ve köleleri, cüceler ve özgür halklara karşı. Peki kim kazanacak? Zaferin bedeli ne olacak? Umutlar dar tünellerde dolaşan beş yoldaşa bağlanmışken, kuşku ve hainlik, Drizzt ile dostlarının belki de en büyük silahı olacak.

Ve dostlar yine çarpışacak maceranın tam kalbinde; kılıçla, baltayla, yayla ve en önemlisi yürekle. "Tüm iyi halkların iyiliği için. . ."
(Arka Kapak)


Kitaba sahip olanları ve isteyenleri sadece UKitap üyeleri görebilir.