UKİTAP YENİLENİYOR

Değerli fikirlerinizi , önerilerinizi bekliyoruz. Tıkla ve paylaş

Kemik Mevsimi

Yazar
Samantha Shannon
Yayınevi
Pegasus Yayınları
Dil
Türkçe
Sayfa s.
504

İNSANLARIN ZİHNİNE SIZAN BİR CASUS

2059. Dünyanın büyük şehirlerinin bir kısmı Sion isimli bir güvenlik gücünün kontrolü altındadır. Paige Mahoney, Yedi Mühür olarak bilinen gizli bir örgütte, Sion Londra’nın yeraltı suç şebekesi için çalışmaktadır. Yaptığı iş, insanların zihinlerine girerek bilgi toplamasını gerektirmektedir. Paige bir rüyagezer, nadir bulunan bir durugörücüdür ve bu dünyada durugörücüler nefes almakla dahi vatana ihanet etmektedir.

İKİ YÜZ YIL BOYUNCA GİZLİ KALMIŞ BİR HAPİSHANE
Yağmurlu bir günde yakalanan Paige’in tüm hayatı sonsuza dek değişir; karşısında Sion’dan da kötücül bir güç vardır. İki asır önce haritadan silinmiş ve başka bir dünyadan gelen, son derece güçlü bir ırk tarafından yönetilen Oxford şehri durugörücü hapishanesi olarak kullanılmaktadır. Refaim olarak bilinen bu ırk için durugörücüler paha biçilmezdir… Ordularının askerleri olarak.

YIKILMASI GEREKEN DUVARLAR
Paige, Refaim bekçisi ve onun eğitimini üstlenen Gardiyan’a verilir. Artık Gardiyan onun efendisidir. Ve düşmanı. Paige ancak öldüğünde özgür kalabileceği bu hapishanede eğitilmeye göz yummak zorundadır…

“Müthiş. Destansı.”
The Times

“Uluslararası çoksatan listelerini sarsacak nitelikte bir İngiliz yazar geliyor.”
The British Fantasy Society

“Fantastik edebiyatta etkileyici ve yeni bir ses.”
USA TODAY

“Korkutucu ve zekice... Shannon serinin devamında ne kadar yaratıcı olacağını gözler önüne sermiş. Olağanüstü…”
WASHINGTON POST

“Samantha Shannon, geleceği hiç de distopik görünmeyen bir genç yazar.”
STYLIST

“Altı kitap olması planlanan seride Shannon yarattığı eşsiz dünyanın derinliklerine inerken okurlarının onu takip edeceği şüphesiz.”
TOM SHIPPEY, WALL STREET JOURNAL

“Karanlık ve detaylarla örülmüş bir fantastik eser… Samantha doğuştan öykücü.”
OBSERVER

“Biraz fantastik, biraz distopik ama tamamı entrika dolu. Müthiş boyutlarda bir dünyaya Tolkienvari terimler ve haritalar eklenmiş.”
VOGUE

“Zekice yazılmış, cesaret ve iyilik dolu, her şeyin üstünde bir sevgiyi ve özgürlüğe ulaşmayı anlatan bir öykü… Oldukça yetenekli bir yazarın ilk fantastik eseri.”
BOOKLIST


Kitaba sahip olanları ve isteyenleri sadece UKitap üyeleri görebilir.