Keskin Bıçak Altın Pusula Dizisi 2. Kitap

Orjinal adı
The Subtle Knife: His Dark Materials 2
Yazar
Philip Pullman
Çeviri
Sevin Okyay
Yayınevi
İthaki Yayınları
Dil
Türkçe
Sayfa s.
424

Lyra ve cini Pantalaimon üçüncü bir evrenden gelen bir firari olan Will Parry ile karşılaştıkları farklı bir evrende yollarını kaybetmişlerdir. Will, çocukların aylak aylak gezindiği, ancak yetişkinlerin ruhlarının Tayflar tarafından emildiği Cittágazze ile kendi Oxford'u arasında küçük bir pencere bulur.
Will'in kaşif babası yıllar önce ortadan kaybolmuş, ve son zamanlarda garip tipler onun hakkında sorular sormaya başlamıştır; bunlardan birini yanlışlıkla öldüren Will polis tarafından aranmaktadır. Keskin Bıçak ve Lyra'nın hakikat-ölçeri ile silahlanmış olan çocuklar John Parry'nin izine ulaşmak için yollara düşer.

Lyra'nın cesaret ve keskin zeka gibi üstün özellikleri, kendisini ve Will'i tehlikelerden uzak tutmak adına yalan söylediğinde, hile ya da hırsızlık yaptığında sınırlanmaktadır. Ancak, ne zaman doğruyu söylemesi ve ne zaman güvenmesi gerektiğini öğrenmek zorundadır, çünkü, henüz bilmemesine rağmen, kendisinin İyilik ve Kötülük arasında gerçekleşecek savaşın içinde çok büyük bir rolü olacaktır.
"Keskin Bıçak yürek hoplatan bir hızla başlıyor ve asla durulmuyor... Bu göz kamaştıran coşkulu hikaye anlatımı sizi kesinlikle büyüleyecek."

-Publishers Weekly
(Tanıtım Yazısından)


Kitaba sahip olanları ve isteyenleri sadece UKitap üyeleri görebilir.