Kutsal Ahit

Yazar
Tom Knox
Yayınevi
Pegasus Yayınları
Dil
Türkçe
Sayfa s.
416

UĞRUNA CİNAYET İŞLENECEK BİR YALAN,
UĞRUNA ÖLÜNECEK BİR GERÇEK

GÜN YÜZÜNE ÇIKARILAN

Ünlü bir tarihçi Sahra Çölü’ndeki mağarada ölü bulunduğunda, eski öğrencisi Ryan Harper ona ne olduğunu öğrenmeye karar verir. Söylentilere bakılırsa tarihçi, yüzyıllar boyunca din adamları tarafından saklanan çok kıymetli bir dinî metni ortaya çıkarmıştır.

ESKİ BİR SIR

Bu sırada Cornwall’un gözlerden uzak bozkırında Mısır’la bağlantılı, korkunç ayinler baş göstermektedir. Davayla ilgilenen Dedektif Karen Trevithick kendini, en sevdiği insanın hayatını tehdit eden ürkütücü bir gizemin içinde bulur.

TÜM DÜNYAYI SARSACAK

Film yapımcısı Helen Fassbinder’ın da yardımıyla Ryan eski papirüslerdeki şifreyi çözmek için zamana karşı mücadele eder. Metnin sırrını kötü amaçlar için kullanmak isteyen kişiler tarafından takip edilen Ryan korkunç gerçeğe daha da yaklaşır. Tüm dünyanın tanıklık ettiği en büyük aldatmacayı gözler önüne seren o gerçeğe…


“Knox mükemmel bir beceriyle yazıyor ve işlediği konuya gerçekten hâkim. Eski çağlarda yaşayanlar, kurban edilen insanlar ve Orta Doğu’nun şeytanlarıyla ilgili araştırmalarını hikâyede kusursuz bir şekilde kullanmış.”
Shotsmag


Kitaba sahip olanları ve isteyenleri sadece UKitap üyeleri görebilir.