Ölü Deniz Parşömenleri Gerçeği

Yazar
Michael Baigent, Richard Leigh
Editör
Tanıl Yaşar
Yayınevi
Nokta Yayınları
Dil
Türkçe
Sayfa s.
239

Hristiyanlığın ilk dönemlerini merak eden herhangi birinin hayal kırıklığıyla göz yaşları dökmesi için yeterli bir çalışma
- Mail On Sunday

"Heyecan verici bir öykü... Bu skandal uzun bir süredir devam ediyor."
- The Times

Ölü Deniz Parşömenleri 1947-1956 yılları arasında Kudüs'ün 30 km. doğusundaki mağaralarda bulunmuştu. Şimdi Kutsal Kan Kutsal Kase'nin yazarları Michael Baigent ve Richard Leigh 'yirminci yüzyılın en büyük akademik skandalı' olarak adlandırılan ve on dokuzuncu yüzyıla kadar gizlenen ve yakın zaman kadar bütün dünyanın gözünden uzak tutulan İbranice ve Arami dillerinde yazılmış sekiz yüz sayfalık belgenin dörtte üçten fazlasının nasıl ve neden gizlendiğini gözler önüne seriyorlar.

Yaptıkları sayısız görüşmeler,tarihi analizler ve gerek konu hakkında bu güne kadar yayınlanmış,gerekse yayınlanmamış materyal üzerinde yaptıkları titiz araştırmalar sonunda, yazarlar bilim adamları arasındaki şiddetli çekişmenin gerçek nedenini gözler önüne seriyorlar.

Bu belgeler Hristiyanlığın kökenleri ile ilgili yeni açıklamalar getirdiği gibi,Yeni Ahit'in yepyeni ve oldukça dikkat çekici bir uyarlamasını da gözler önüne seriyor. Ölü Deniz Parşömenleri Aldatmacası, yirminci yüzyılda yaşanan dini skandalın arkasındaki gerçek hikayeyi anlatan sansasyonel bir çalışma.

"Eğer Kurman yazıtlarının yayınlanması konusunda bir ilerleme kaydetmeyi sağlarsa,mükemmel bir iş başarmış olacak."
- Times Literary Supplement

"Karşıt görüşteki tüm kanıtlar bu kitapta yer alıyor ve görünüşe göre son derece ikna edici"
- In Dublin
(Tanıtım Yazısı'ndan)


Kitaba sahip olanları ve isteyenleri sadece UKitap üyeleri görebilir.