UKİTAP YENİLENİYOR

Değerli fikirlerinizi , önerilerinizi bekliyoruz. Tıkla ve paylaş

Ölümcül Beyaz / Cormoran Strike 4

Yazar
Robert Galbraith
Yayınevi
Pegasus Yayınları
Dil
Türkçe
Sayfa s.
784

BİR CORMORAN STRIKE ROMANI

Hırpani görünümlü, Billy adında bir genç, özel dedektif Cormoran Strike’ın bürosuna gelir ve çocukken tanık olduğu bir cinayetin ortaya çıkarılması için ondan yardım ister. Billy’nin akıl sağlığının yerinde olmadığı ve sözlerinin yanıltıcı olabileceği ortadadır, zaten detayları da doğru düzgün aktaramaz. Fakat Strike, Billy’nin samimi olduğuna ve hikâyesinde doğruluk payı olabilecek ilginç noktalar bulunduğuna inanıp onunla ilgilenir. Ne var ki Strike konuyla ilgili daha fazla detay öğrenemeden Billy hezeyanlı ve panik içinde bir ruh haliyle bürodan kaçar.

Strike ve artık dedektiflik bürosunda onun ortağı olan Robin Ellacott, Billy’nin hikâyesinin peşine düşmeye karar verir. İz sürecekleri dolambaçlı yol onları Londra’nın karanlık arka sokaklarına, Parlamento Binası’nın kapalı kapıları ardında yaşanan entrikalara ve sırlarla dolu bir malikâneye çıkaracaktır.

Diğer taraftan Strike’ın özel hayatının da bir labirenti andıran tüm bu sorgulama sürecinden farkı yoktur. Bir özel dedektif olarak ününün yayılması artık işlerini eskiden olduğu gibi perde arkasında yürütememesine yol açar. Dahası eski asistanı, yeni ortağı olan Robin’le ilişkisi gitgide daha karmaşık bir hal almaya başlamıştır…


Kitaba sahip olanları ve isteyenleri sadece UKitap üyeleri görebilir.