Replika13 (Ciltli)

Yazar
Jay Kristoff
Yayınevi
Pegasus Yayınları
Dil
Türkçe
Sayfa s.
416

BEDENİN SANA AİT DEĞİL
AKLIN SANA AİT DEĞİL
HAYATIN SANA AİT DEĞİL

Ailesi iki yıl önce öldürülen Eve kıl payı kurtulmuştur ve hem görme yeteneğine hem de hafızasına yeniden kavuşmak için sibernetik implantlara ihtiyacı vardır. Hasta büyükbabasına yardım etmek için, harabeye dönen Kaliforniya’da, yıkıntıların içinde gladyatör robotlar arenasında dövüşmektedir, ta ki işler iyice sarpa sarana kadar: Zihin gücüyle teknolojik cihazlara zarar verdiği anlaşılmış, “gerçek bir insana benzeyen” bir robot olan Ezekiel’ı kaza yapan bir keşif gemisinin enkazından kurtarmış ve civardaki çeteleri, kızın ölümünü isteyecek kadar kızdırmıştır. En yakın arkadaşı Limon, robot yoldaşı Çekirge ve Ezekiel’la birlikte yola çıkan Eve, mahşer yerine dönen ölümcül bir dünyada kendi geçmişine dair sırların peşine düşünce biyomühendislik sonucu amansız bir ölüm makinesine dönüşen bir canavarla karşılaşır. Her adımda bambaşka şeyler öğrenen Eve, bildiği her şeyin bir yalandan ibaret olduğunu, gerçeğin ise ailesinin başına gelenlerde saklı olabileceğini anlar.


“Okurun nefesini kesen, heyecanlı ve capcanlı bir macera.”
School Library Journal

“Ayrıntılı ve kışkırtıcı bir bilimkurgu.”
VOYA

“Kurgusu sağlam, sürükleyici bir eser.”
Publishers Weekly

“Sonunu kestiremeyeceğiniz özgün bir roman.”
Kirkus Reviews

“Mad Max ve Tank Girl filmlerinden fırlamış bir kızın aksiyon yüklü macerası gibi.”
Booklist

“Kristoff’un capcanlı, sağlam metal ve teknoloji dünyası, insanın bütün duyularını ve karakterlerinin bütün duygularını harekete geçiriyor. İnsan olmanın gerçekten ne anlama geldiğine dair nefes kesici, fena halde sürükleyici bir roman.”
Marie Lu

“Hey, sen. Evet, sen. Şu pis, güzel, kahredici, göz alıcı, insanı kıvrandıran, yollara düşen-savaşçı hatun-kayıp prenses-teknoloji manyağı gülüşünü yüzüne yerleştir ve hemen okumaya başla. Bu kız çok çetin ceviz.”
Laini Taylor

“Gözü kara dostluklar, derin üzüntüler ve muazzam, bir o kadar korkunç bir post-apokaliptik dünyada bizi biz yapan her şeyiyle REPLİKA13 en sevdiğiniz kitap olacak. İnanın.”
Kiersten White

“Beni öldürmeyeceğini bilsem, REPLİKA13’ün son derece gerçekçi ve soğuk dünyasında yaşamayı çok isterdim. Jay Kristoff, bu eşsiz ve son derece zekice kurgulanmış romanında yine insanı yara bere içinde bırakan ama daha fazlasını istemesini sağlayan imzasını atıveriyor.”
Beth Revis


Kitaba sahip olanları ve isteyenleri sadece UKitap üyeleri görebilir.