Sekiz

Orjinal adı
The Eight
Yazar
Katherine Neville
Çeviri
Zeliha Babayiğit
Editör
Kemal Küçükgedik
Yayınevi
Pegasus Yayınları
Dil
Türkçe
Sayfa s.
720

Bu satranç oyununda kaybetmek kesin ölüm, kazanmak ise her şey demek!

"Dünya" adlı o büyük satranç tahtasında heyecanlı bir entrika serüveni... Tıpkı satranç tahtasındaki gibi, "siyah" ve "beyaz" güçler arasında kıyasıya bir mücadele. Tarihi ikiye bölen bir güç ve iktidar macerası.

Bir yanda, Fransız Devrimi'nin en hareketli günlerinde sır dolu bir satranç takımı etrafında örülen, müzikten mitolojiye, felsefeden matematiğe, simyadan kimyaya uzanan kıyasıya bir mücadele. Diğer yanda, petrol şirketlerinin ve diğer çok uluslu şirketlerin dünyaya damgasını vurmaya başladığı 1970'lerde şekillenen ve kökenleri tarihin derinliklerine uzanan "canlı bir satranç oyunu".

Sekiz, sadece tarihe değil, çevremizde olup bitenlere de yeni bir gözle bakmamıza neden olacak kadar sıkı entrikasıyla macera severlerin nefeslerini kesecek bir roman.

"Cesur, pek çok tarzı içinde barındıran bir tarihi gezinti, bulmacalar ve gizemlerle dolu... Sekiz kurgusu ve anlatımıyla bir şaheser."
-The Detroit News-

"Büyüleyici... İnsanı hayretten hayrete düşürüyor."
-Newsday-

"Hem akıl dolu hem de heyecanlı olmayı başarabilen sürükleyici bir roman... Büyüsüne kapılmamak imkânsız."
-Los Angeles Times Book Review-

"İnanılmaz iki kadın kahraman, hiç bitmeyen gerilim, casusluk, cinayet ve bütün Batı mistik geleneğinin anahtarı gibi görünen bir bulmacanın yer aldığı bu büyüleyici roman birinci sınıf ve benzerlerinin çok ötesinde."
-Publishers Weekly-

"Muhteşem, zengin ve iki ayrı koldan ilerleyen büyüleyici bir roman... Heyecan verici, nefes kesici bir oyun."
-San Francisco Chronicle-
(Tanıtım Bülteninden)


Kitaba sahip olanları ve isteyenleri sadece UKitap üyeleri görebilir.