Soytarı Prens (Kızıl Kraliçe’nin Savaşı 1)

Yazar
Mark Lawrence
Yayınevi
Pegasus Yayınları
Dil
Türkçe
Sayfa s.
456

Kızıl Kraliçe en büyük kozunu masaya koydu. Kazanan ise karanlığın ve ışığın, yaşayanların ve ölülerin, ateşin ve buzun karşı karşıya geleceği bir yolculuğun sonunda belli olacak.

Hükümdarlık süresi boyunca Kızıl Kraliçe uzun bir savaşta mücadele etmiş, toprak ya da altından daha önemli şeyler için savaşmıştır. En büyük silahı ise çoğu kişinin göremediği ve kimsenin hakkında konuşmadığı Suskun Rahibe’dir.

Kızıl Kraliçe’nin torunu Prens Jalan Kendeth içkici, kumarbaz ve iflah olmaz bir zamparadır. Suskun Rahibe’yi görebilen tek kişi odur. Arka planda kalan asilzade olmaktan gayet mutlu olan Jalan, korkunç acuzeyi görmezden gelmeye çalışır. Ancak doğmamışlarla yapılacak savaş yaklaşmaktadır ve Kızıl Kraliçe krallığı korumak için ailesine çağrıda bulunmuştur. Jalan bunların hiçbirinin kendisini etkilemeyeceğini düşünmektedir. Fakat hiç bu kadar yanılmamıştır…

Suskun Rahibe’nin kurduğu ölümcül tuzaktan kıl payı kurtulan Jalan’ın kaderi bir büyü sonucunda vahşi bir Viking savaşçısınınkiyle iç içe geçer. İkili, büyüyü bozmak için büyük tehlikelerle dolu bir yolculuğa çıktıklarında Jalan adım adım bazı gerçekleri anlamaya başlar: O ve Viking Snorri yalnızca bir oyunun parçalarıdır ve oyunu kontrol eden kişi Kızıl Kraliçe’dir.


Kitaba sahip olanları ve isteyenleri sadece UKitap üyeleri görebilir.