Yaşam Dersleri

Orjinal adı
Life Lessons
Yazar
David Kessler, Elisabeth Kübler-Ross
Çeviri
Sezer Soner
Yayınevi
Ege Meta Yayınları
Dil
Türkçe
Sayfa s.
257

Adına yaşam denilen bu zaman sürecinde hepimizin öğrenilecek dersleri vardır; bu, özellikle ölümle burun buruna gelindiğinde daha belirgin bir hale gelir. Ölüme hazırlanan kişi hayatının son anlarında çok şeyler öğrenir ve genellikle bu öğrenilenleri uygulamak için artık çok geç olmuştur. 1995'te Arizona çölüne taşındıktan sonra, Anneler gününde benli felçli bırakan bir rahatsızlıkla karşılaştım. Sonraki birkaç yılı ölümün eşiğnde geçirdim. Zaman zaman ölümün birkaç hafta içerisinde kapımı çalacağını düşündüm. Pek çok defalar hayal kırıklığına uğradım, çünkü ölüme hazırlanmıştım. Fakat ölmedim, çünkü halen yaşamın derslerini öğreniyorum, son derslerimi. Bu dersler yaşamlarımız hakkındaki nihai gerçeklerdir; yaşamın kendi gizemleridir. Bir kitap daha yazmayı istedim; fakat bu kez ölüm ve ölmek üzere değil, yaşam ve yaşamak üzerine...

Yaşadığım hayat gerçekten yaşamak istediğim hayat mı?

Her birimiz yaşamımızın bir noktasında bu soruyu sormuşuzdur. Trajik olan, yaşamın kısa olması değil, bizim gerçekten önem verilmesi gereken şeyleri genellikle sonradan kavramış olmamızdır.

Elisabeth Kübler-Ross, yaşam ve yaşamak üzerine ilk kitabı olan Yaşam Dersleri'nde David Kessler ile birlikte yaşamı her anıyla dolu dolu yaşayabilmek için öğrenmemiz gereken pratik ve ruhsal dersler sunuyor.

Elisabeth Kübler-Ross ve David Kessler kolay anlaşılır bir dille kalem aldıkları on dört bölümde sevgiden mutluluğa kadar pek çok kavramları ele alarak korkularımız, ümitlerimiz, ilişkilerimiz ve her şeyden öte öz kimliğimizin harika doğası hakkındaki gerçekleri ortaya koymaktadırlar.
(Arka Kapak)


Kitaba sahip olanları ve isteyenleri sadece UKitap üyeleri görebilir.