Yıldızlara Yolculuk

Orjinal adı
A Trip To The Stars
Yazar
Nicholas Christopher
Çeviri
Yasemin Akbaş
Editör
Handan Akdemir
Yayınevi
Turkuvaz Kitap
Dil
Türkçe
Sayfa s.
547

Yeryüzü Cassiel'in altında düşercesine uzaklaşıyor olmalı, diye düşündüm, tıpkı ölüm anında bazı insanların ayağının altından kaydığı gibi. Korkunç bir hızla yükselirken, yalnızca bir kenti, bir ülkeyi ya da bir kıtayı değil, masmavi parıldayan, koskoca bir gezegeni bırakıyordu arkasında... O anda o noktaya kimbilir hangi bilinmez güçlerin etkisiyle gelmişti; orada olmasında, kendi hayatının yanı sıra -başta benimki ve Enzo'nunki olmak üzere- daha kimlerin hayatındaki iniş çıkışlar rol oynamıştı?..

Yıldızlara Yolculuk, temposu, kurgusu ve işlenişiyle soluk kesici bir roman. İki katmanlı bir anlatımla, on beş yıllık bir zaman diliminde geçen romanın kahramanlarından Enzo, teyzesi Alma ile birlikte izlediği bir gösterinin ardından kaçırılır. Alma'nın bütün sevdikleri tuhaf bir biçimde ortadan kaybolmaktadır. Ne polis ne de özel detektifler Enzo'nun izini bulamayınca Alma'nın hayatı rayından çıkar.

Yıldızlara Yolculuk, birbirini arayan insanların; ait oldukları kişilere ulaşmaya çalışan kayıp ve gizemli nesnelerin öyküsü. Romanlarında astrolojiye, büyülü dünyalara, yıldızlara ve oralara yapılan yolculuklara, meteorlara, gökyüzünün gizemli köşelerine sıkça yer veren ve bir tür modern zaman Şehrazat'ı olan Nicholas Christopher'dan Binbir Gece Masalları tadında bir roman.

"Christopher, Kuzey Amerika'nın García Márquez'i... Duygusal ağırlığı olan bir Borges..."
- E.A. Johnston, Toronto Globe & Mail
(Arka Kapak)


Kitaba sahip olanları ve isteyenleri sadece UKitap üyeleri görebilir.