UKİTAP YENİLENİYOR

Değerli fikirlerinizi , önerilerinizi bekliyoruz. Tıkla ve paylaş

Sıkça Sorulan Sorular

 1. Ukitap.com nedir?
  ukitap, kitaplarını takas yapmak isteyenlerin buluştuğu bir websitesi olarak düşünülmüştür. Bunun yanısıra üyelerin kendi aralarında alışveriş yapmalarını sağlamak için kitaplar satılık olarak da listelenebilmektedir.
 2. UKitap.com nasıl çalışır?
  UKitap'ı doğru kullanmak için öncelikle bu sayfayı, sonra sol menüde bağlantıları verilen sayfaları okuyun. Meydan bölümüzdeki Ukitap.com Nasıl Çalışıyor? ve Sağlıklı Takas ve Alışveriş için tavsiyeler konularını mutlaka inceleyin. Herhangi bir takas ya da alışveriş yapmadan önce sitedeki üyeleri ve meydan bölümünü inceleyin.
 3. Ukitap.com kitap satıyor mu?
  Ukitap.com olarak kitap satmamaktayız. Listelenen tüm kitaplar üyelerimiz tarafından eklenmektedir.
 4. Kitap takası yapmak için ne yapmalıyım?
  Önce kitaplarınızı arayıp, kitap detay sayfalarındaki buton aracılığı ile Kitaplarım listenize ekleyin. Daha sonra yine arama yaparak istediğiniz kitapları İstediklerim listenize ekleyin. İstediğiniz kitaplara sahip kişilerin listelerini kontrol ederek size uygun kişilere takas teklifi yapın ve cevap verilmesini bekleyin. Eğer karşı taraf teklifinizi kabul ederse, teklif üzerinden anlaşarak size uygun şekilde takası gerçekleştirin.
 5. Kitap satın almak için ne yapmalıyım?
  Almak istediğiniz kitap için satıcıya mesaj atarak iletişime geçin. Anlaştığınız şekilde alışverişi tamamlayın.
 6. Satın almak istediğim kitaplar var. Fakat bu kitaplar hiçbir üyede yok, ne yapmalıyım?
  Satın almak istediğiniz kitap ya da kitaplar için Meydan bölümündeki Arıyorum bölümüne konu açabilirsiniz. Kitap adı, yazar ve önemliyse kitapevi vb. bilgileri net olarak belirtmelisiniz.
 7. Ukitap'da bulunan kitabın farklı bir baskısına sahibim. Yeni kitap ekleme talebi mi göndermeliyim, yoksa onu ekleyebilir miyim?
  Ukitap'da bulunan kitabı Kitaplarım listenize eklemelisiniz, fakat eklerken farklılığı not kısmında "x kitabevi, farklı kapak, cep boy" şeklinde belirtmeniz gerekmektedir.
 8. Kitaplarım listeme bir kitabı ekleyince neden tüm baskılarının sayfasında o kitaba sahip gibi görünüyorum?
  Kitabı okumak isteyenler için hangi baskı olduğunun genellikle bir önemi yoktur. Bu nedenle tüm baskılarda kitaba sahip gibi görünürsünüz, ancak Kitaplarım listenizde hangi baskıyı eklediyseniz o kitap görünmektedir.
 9. İstediklerim listeme bir kitabı ekleyince neden tüm baskıları eklenmiş gibi görünüyor?
  Kitabın tüm baskıları içerik olarak aynı olduğu için bir kitabı istediklerim listenize eklerseniz tüm baskılarında da o kitabı istiyor olarak görünürsünüz. Eğer hangi baskı olduğu sizin için önemliyse takas veya alışverişten önce diğer üyeye bunu sorabilirsiniz.
 10. E-Kitap Satabilir miyim?
  Hayır, UKitap'ta e-kitap satışına izin vermemekteyiz.
 11. E-Kitap linki paylaşmak yasak mı ?
  Evet, telif haklarıyla korunan kitapların yasal olmayan şekilde elde edilmesine imkan tanıyan bağlantılar vermek yasaktır.
 12. Kitabımın orijinal olduğundan emin değilim, burada satabilir miyim?
  Hayır, UKitap'ta orijinal olmayan (korsan) kitap satışı kesinlikle yasaktır.
 13. Rumuz değiştirebilir miyim?
  Hayır, rumuz değişikliği yapmıyoruz. İsterseniz mevcut hesabınızı kapatıp, yeni hesap açabilirsiniz. Rumuz değişimi için gönderilen mesajlara yanıt verilmeyecektir.