UKİTAP YENİLENİYOR

Değerli fikirlerinizi , önerilerinizi bekliyoruz. Tıkla ve paylaş

UKitap Üye Hesabı

Üye Hesabı Almak

Üye hesabı almak için önce Kullanıcı Sözleşmesi ve kitap satmayı düşünüyorsanız Kitap Satış Kurallarını okuyun. Kabul etmediğiniz bir şey yoksa ana sayfada yer alan Üye Ol! bağlantısına tıklayın. Bu sayfadaki formu doğru olarak doldurup gönderin. Eposta adresinize bir mesaj gelecek ve bu mesaj içerisinde yer alan bağlantıya tıklayarak kayıt sayfasına ulaşacaksınız. Üye kayıt sayfasında gerekli bilgileri girerek kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

Üye rumuzunun sonradan değiştirilemediğini ve sitede bu rumuz ile tanınacağınızı unutmayın. İsminiz ve doğum tarihiniz ise siz istemedikçe hiçbir üye tarafından görünmemektedir.


Üye Girişi

Ana sayfadaki giriş formuna kayıt olurken verdiğiniz bilgileri girerek üye girişi yapabilirsiniz. Eğer "Beni Hatırla" seçeneğini onaylarsanız daha sonraki gelişlerinizde otomatik giriş yaparsınız. Hesap güvenliğiniz için bu seçeneği internet kafe gibi herkesin kullandığı bilgisayarlarda kullanmamanızı önermekteyiz. Parolanızı unuttuysanız "Parolamı Unuttum!" sayfasından yeni bir parola almak için talepte bulunabilirsiniz.


Üye Hesap Ayarları

Üye girişi yaptıktan sonra üst kısımdaki rumuzunuza tıklayın, açılan menüden Ayarlar kısmına girin.

Üyelik Bilgilerim sayfasında size ait bilgileri görebilir, izin verilen profil notu, profil resmi gibi bilgileri değiştirebilirsiniz. Eposta Değiştir, Parola Değiştir, Konum Değiştir sayfalarından sözkonusu bilgileri değiştirebilir, Bildirimler sayfasından ise yeni mesaj, teklif ve bildirimler için eposta gönderim ayarlarını yapabilirsiniz.


Üye Profili

Üye profilinde üye ile ilgili pek çok bilgi bulunmaktadır. Önemli olan bir kaçı ise şöyle;

Son aktivite / Üye yaşı / Ziyaret Çubuğu : Üye profilinde sol tarafta yer almaktadır. Üyenin son aktivitesini, UKitap'a geldiği her bir tekil gün sayısını ve son 30 günde hangi günler UKitap'ta olduğunu gösterir. Ziyaret Çubuğu 30 eşit parçaya ayrılmış ve üyenin geldiği günler sarı renk ile boyanmıştır. Sol uçtaki parça 30 gün öncesini, sağ uçtaki parça ise bugünü temsil eder.

Üye Karnesi : Üyenin eğer yaptıysa daha önceki işlemlerde aldığı yorum puanlarını gösterir. "Üye Karnesi" bağlantısına tıkalyarak üyenin karnesine erişebilirsiniz. Burada detaylı olarak kimlerin yorum yaptığını ve yorumlarını görebilirsiniz.