UKİTAP YENİLENİYOR

Değerli fikirlerinizi , önerilerinizi bekliyoruz. Tıkla ve paylaş

Takas Teklifinde Süreç Nasıl İşler?

Takas tekliflerinde süreç üç adımda tamamlanmaktadır.

  1. Takas yapmak istediğiniz üyenin profilindeki "Takas Teklifi Yap" butonuna tıklayıp, vereceğiniz ve almak istediğiniz kitapları seçtikten sonra takas teklifini gönderin. Takas ile ilgili bildirmek istediğiniz konuları ve takas için size uygun yerleri mesaj kısmına yazabilirsiniz.
  2. Takas teklifi yaptığınız üyenin cevap vermesini bekleyin. Eğer size teklif geldiyse "Durum" kısmındaki "Kabul Et" veya "Reddet" seçeneklerinden birini seçin. Kabul etmeden önce görüşmek istediğiniz konular varsa mesajlaşma kısmını kullanabilirsiniz. Teklifi yapan üye, teklif kabul yada red edilmeden önce kitapları değiştirebilir. Kitaplarda değişiklik istiyorsanız mesajlaşma kısmını kullanarak değişikliği teklifi yapan üyeye bildirebilirsiniz.
  3. Eğer takas teklifi kabul edildiyse, üye ile anlaştığınız halka açık bir yerde buluşarak takası gerçekleştirin. Ardından "Teklifler" sayfasından teklifi bulun ve "Durum" kısmındaki menüden takasın tamamlandığını onaylayın. Her iki taraf da takası onayladığında takas teklifi kapatılır.

Yapılan teklif kabul edildiğinde takası yapılacak kitaplar askıya alınır. Askıya alınan kitaplar diğer üyeler tarafından görülemez. Böylelikle takas için anlaşılmış kitaplar için başka takas tekliflerinin gelmesi engellenmiş olur. Eğer üyelerden birisi takasın iptal edildiğini seçerse kitaplar askıdan çıkar.

Takasın tamamlandığını iki taraf da onayladığında aldığınız kitaplar kitaplarım listenize eklenir, verdikleriniz kitaplarım listenizden çıkarılır.